بنا به تحقیقات دانشمندان علوم تغذیه خوردن فلفل تند می تواند باعث بروز سرطان شود. بر همین اساس ایشان اکیدا توصیه می کنند...

بازدیدی کننده گرامی :
شما هم اکنون در حال مطالعه مقاله با موضوع فلفل قرمز سرطان زا است می باشید. در صورتی که تمایل به خرید و دریافت لیست قیمت های این محصول به صورت مستقیم از کارخانه سالم سازان آذر با برند معروف کرالیچین را دارید, لطفا با کلیک کردن بر روی لینک زیر وارد صفحه اصلی سایت شده و علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر از کارخانه سالم سازان آذر با شماره مدیر فروش تماس گرفته و نسبت به دریافت مشاوره خرید و یا لیست قیمت اقدام نمایید .
صفحه اصلی سایت سالم سازان آذر (کرالیچین)


بنا به تحقیقات دانشمندان علوم تغذیه خوردن فلفل تند می تواند باعث بروز سرطان شود. بر همین اساس ایشان اکیدا توصیه می کنند...

فلفل قرمز سرطان زا است


فلفل قرمز سرطان زا است


سرطان چيست و چگونه انسان را از پا مي اندازد؟

سرطان نوعي بيماري است كه در آن سلول‌ها توانايي تقسيم و رشد عادي خود را از دست مي دهند و اين موضوع منجر به تسخير، تخريب و فاسد شدن بافت‌هاي سالم مي شود. از اجتماع اين سلول‌هاي سرطاني و تخريب سلول‌هاي بافت‌هاي سالم توده اي به نام تومور ايجاد مي‌شود. اگر تومور به لايه‌‌اي محدود ختم شود و به ساير بافت‌ها و ارگانها سرايت نكند تومور خوش خيم (غيرسرطاني‌) است و اگر تومور گسترده شده يا به طور بالقوه قابليت پخش شدن و احاطه كردن ساير بافتها و ارگانها را داشته باشد بدخيم يا سرطاني ناميده مي‌شود. برخي از شكل هاي سرطان متاستاز (Metastasize) مي‌كنند به اين معني كه خصوصيت تهاجمي پيدا كرده و به ساير بافت‌هاي بدن، عمدتا از طريق خون و لنف، سرايت مي‌كنند و تومورهاي جديدي را ايجاد مي‌كنند.

بيش از 100 نوع سرطـان  شناسايي شده است و اين سرطــان ها در هر قسمتــي از بدن مي تواند تظاهر پيدا كنند. مرگ ناشي از سرطان در سال 2005 ، 6/7 ميليون نفر بوده است كه 13% از كل 58 ميليون مرگ در سراسر جهان را به خود اختصاص مي دهد.

سلول‌هاي بنيادي در افراد پير قدرت توليد سلولهاي ايمني كمتري دارند. مغز استخوان در بدن افراد مسن سلولهاي ايمني كمتري توليد مي‌كند، بنابراين احتمال به سرطان خون در افراد مسن بالاتر است. محققان بر روي موش‌هاي آزمايشگاهي جوان سلول‌هاي بنيادي پير پيوند زدند. آنها انتظار داشتند كه سلول‌هاي بنيادي پير بعد از پيوند همان توانايي سلول‌هاي جوان را داشته باشند و سلول‌هاي ايمني توليد كنند ولي سلولها درست مثل سلولهاي پير رفتار كردند. يكي از پژوهشگران در مقابل اين عكس‌العمل سلول‌ها گفت اگر تفاوت سلول‌هاي بنيادي پير و جوان را بدانيم در آن صورت مي‌توان سلولهاي پير را وادار به جوان شدن كرد. با اين دانش كارايي ايمني دفاعي بدن افراد پير را مي‌توان بهبود بخشيد و از سرطان خون جلوگيري كرد.

 

 فلفل قرمز سرطان زا است

 

فلفل و ارتباط آن با سرطان

اما فلفل مخصوص فلفل تند و فلفل قرمز مي تواند ارتباط موثري با ابتلا به سرطان داشته باشد.

نقش فلفل قرمز در ساز و كار بند انسان از ديرباز شناخته شده بود و به همين سبب به عنوان دارويي گياهي مورد استفاده قرار مي گرفت. اما آيا فلفل قرمز منجر به ابتلا به سرطان خواهد شد؟

پاسخ دانشمندان به اين سوال بسيار شگفت انگيز است از سويي استفاده بيش از حد از فلفل قرمز موجت تاثير در سيستم دفاعي بدن شده و خطر ابتلا به سرطان را افزايش مي دهد و از سوي ديگر استفاده كم از اين ادويه با تحريك سلولهاي ايمني بدن موجب كاهش احتمال بروز سرطان مي گردد.

لذا بار ديگر به اين توصيه قديمي متوصل مي شويم كه هر چيزي بايد به اندازه مصرف گردد  ر غير اين صورت نه تنها تاثير مثبت ندارد بلكه مي تواند تاثير منفي بر جاي بگذارد.

© 2018 Salem sazan Azar. All rights reserved | Design by google input