بازدیدی کننده گرامی :
شما هم اکنون در حال مطالعه مقاله با موضوع فلفل پول بيبر چه تاثيري بر سرما خوردگي دارد؟ می باشید. در صورتی که تمایل به خرید و دریافت لیست قیمت های این محصول به صورت مستقیم از کارخانه سالم سازان آذر با برند معروف کرالیچین را دارید, لطفا با کلیک کردن بر روی لینک زیر وارد صفحه اصلی سایت شده و علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر از کارخانه سالم سازان آذر با شماره مدیر فروش تماس گرفته و نسبت به دریافت مشاوره خرید و یا لیست قیمت اقدام نمایید .
صفحه اصلی سایت سالم سازان آذر (کرالیچین)


فلفل پول بيبر چه تاثيري بر سرما خوردگي دارد؟


سرما خوردگي
درد وخارش گلو، سرفه خشك و كوتاه و گرفتگي بيني از علائم رايجي هستند كه معمولا" همه ما در هنگام سرماخوردگي از آنها رنج مي بريم ، بنابراين طبيعي است كه همه ما از اين بيماري متنفريم. معمولا" درمان كامل سرما خوردگي حدود 5 روز طول مي كشد اما اگر ما رژيم غذايي و روش زندگيمان را تغيير  دهيم مي توانيم سريعتر از دست اين بيماري ويروسي خلاص شويم.
فلفل پول بيبر چه تاثيري بر سرما خوردگي دارد؟

 

تاثير فلفل در سرماخوردگي
فلفل تند؛ برخي از متخصصان معتقدند كه خوردن فلفل تند در هواي گرم مي‌تواند سيستم خنك كننده بدن را به طور طبيعي مورد هدف قرار دهد و در نتيجه بدن را خنك كند. به علاوه، نوعي تركيب موجود در فلفل تند موسوم به «كاپسايسين» سوخت و ساز بدن و سوختن چربي را تشديد مي‌كند؛ به اين ترتيب مي‌تواند در طولاني مدت موجب كاهش وزن شود. اين ماده در عين حال با تقويت توان سلول‌هاي معده، خطر بروز زخم معده را كاهش مي‌دهد و اين عضو را در برابر عفونت‌ها و باكتري‌هاي توليد كننده زخم مقاوم مي‌سازد. فلفل تند همچنين با كاهش كلسترول بد از قلب محافظت مي‌كند.
در صورتي كه شخصي مشكل خاص معده نداشته باشد، در خوردن غذاهاي تند منع مصرف ندارد مگر اينكه دچار التهاب معده باشد يا با خوردن اين غذاها به حساسيت مبتلا شود. غذاهاي تند به خاطر فلفلي كه دارند و فلفل سرشار از ويتامين C است و ويتامين C آنتي اكسيدان محسوب مي‌شود بسيار براي سلامتي مفيد است بنابراين ايمني بدن را افزايش داده و سبب مي‌شود ديرتر فرد را به بيماري مبتلا سازد.
در فصل پاييز اگر افراد عادت كنند از سوپ تند استفاده كنند هم ويتامين C بيشتري دريافت مي‌كنند و هم ديرتر دچار عوارض فصلي مي‌شوند اين غذاها به دليل اينكه آنتي اكسيدان محسوب مي‌شوند مي‌توانند جز ضد سرطان‌ها به شمار روند.
در صورتي كه شخص مشكل خاص معده نداشته باشد در خوردن اين غذاها منع مصرف ندارد مگر اينكه دچار التهاب معده باشد و يا با خوردن غذاهاي تند به حساسيت مبتلا شود در اين صورت بايد از خوردن اين غذاها جلوگيري كند.
فلفل جزء غني‌ترين منبع ويتامين C محسوب مي‌شود و به دليل دارا بودن ويتامين C در پيشگيري از سرماخوردگي مفيد است.
فلفل نه تنها به هضم غذا كمك مي‌كند. بلكه ريسك ابتلا به بيماري‌هاي قلبي را نيز كاهش مي‌دهد و به دليل خاصيت ضدباكتري مي‌تواند از اسهال ممانعت به عمل آورد.

چگونه فلفل پولبيبر را استفاده كنيم؟
فلفل قرمز كه حاوي كپسايسين، يك تركيب طبيعي شناخته شده براي مسدود كردن گيرنده‌هاي درد. اگرچه هنوز از لحاظ علمي ثابت نشده است، اما مصرف آن به همراه آب گرم و عسل مي‌تواند در تسكين درد گلو موثر باشد.
سعي كنيد روزهايي كه سرماخوردگي شيوع پيدا مي كند، از فلفل بيشتر در سالادتان، به همراه ساير سبزي هاي تازه استفاده كنيد.
غذاهاي ادويه دار بخوريد. خوردن غذاهاي تند و ادويه دار مثل غذاهاي فلفلي مجاري بيني را پاك مي كند.

 

 

© 2018 Salem sazan Azar. All rights reserved | Design by google input