خريد اسپند در مشهد : شركت عظيم سالم سازان آذر با برند كراليچين با افتخار اعلام مي نمايد كه كليه محصولات خود را از جمله خريد اسپند در مشهد تا8% تخفيف ويژه و فروش عمده و جزئي با قيمتي رقابتي و كيفيتي اعلا در بين شركت هاي رقيب در بازار ايران و جهان در اختيار مشتريان خود قرار مي دهد. در اين مقاله به موضوعات خريد شاخ و برگ اسپند-قيمت اسپند در مشهد-قيمت اسپند كيلويي-خواص اسپند نخودي-بهترين اسپند-مركز خريد اسپند در مشهد-قيمت جديد اسپند كه تخصص شركت عظيم سالم سازان اذر مي باشد خواهيم پرداخت.

بازدیدی کننده گرامی :
شما هم اکنون در حال مطالعه مقاله با موضوع خريد اسپند در مشهد | تا 8 % تخفيف 100% خالص و درجه يك - خريد عمده و جزئي می باشید. در صورتی که تمایل به خرید و دریافت لیست قیمت های این محصول به صورت مستقیم از کارخانه سالم سازان آذر با برند معروف کرالیچین را دارید, لطفا با کلیک کردن بر روی لینک زیر وارد صفحه اصلی سایت شده و علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر از کارخانه سالم سازان آذر با شماره مدیر فروش تماس گرفته و نسبت به دریافت مشاوره خرید و یا لیست قیمت اقدام نمایید .
صفحه اصلی سایت سالم سازان آذر (کرالیچین)


خريد اسپند در مشهد : شركت عظيم سالم سازان آذر با برند كراليچين با افتخار اعلام مي نمايد كه كليه محصولات خود را از جمله خريد اسپند در مشهد تا8% تخفيف ويژه و فروش عمده و جزئي با قيمتي رقابتي و كيفيتي اعلا در بين شركت هاي رقيب در بازار ايران و جهان در اختيار مشتريان خود قرار مي دهد. در اين مقاله به موضوعات خريد شاخ و برگ اسپند-قيمت اسپند در مشهد-قيمت اسپند كيلويي-خواص اسپند نخودي-بهترين اسپند-مركز خريد اسپند در مشهد-قيمت جديد اسپند كه تخصص شركت عظيم سالم سازان اذر مي باشد خواهيم پرداخت.

خريد اسپند در مشهد | تا 8 % تخفيف 100% خالص و درجه يك - خريد عمده و جزئي


خريد اسپند در مشهد | تا 8 % تخفيف 100% خالص و درجه يك - خريد عمده و جزئي - شركت سالم سازان آذر با برند كراليچين در واقع كارخانه اي براي بسته بندي با كيفيت اعلا, سالم , زيبا و با هدف خدمت رساني هرچه بهتر و بيشتر به هموطنان عزيز و بالا بردن سطح كيفي و كمي هرگونه ماده غذايي قابل بسته بندي مثل ادويه جات , خشكبار , حبوبات, قندوشكر و ... مي باشد. هدف ما ارائه خدمات برتر از طريق تطبيق صد در صدي كيفيت و كميت محصولات بسته بندي شده با استانداردهاي ايران و بين المللي و همچنين رسيدن به خواست مصرف كنندگان و مشتريان گران قدر مي باشد. در اين مطلب به موضوعات متنوع خريد شاخ و برگ اسپند-قيمت اسپند در مشهد-قيمت اسپند كيلويي-خواص اسپند نخودي-بهترين اسپند-مركز خريد اسپند در مشهد-قيمت جديد اسپند خواهيم پرداخت . ما كليه محصولات خود را از جمله انواع خريد اسپند در مشهد را باضمانت كيفيت برتر كالا در اختيار خريداران و مشتريان عزيز قرار مي دهيم و همچنين آماده همكاري با نهادها و ارگان هاي دولتي خصوصي و نيمه خصوصي مي باشيم.  

خريد اسپند در مشهد | تا 8 % تخفيف 100% خالص و درجه يك - خريد عمده و جزئي - شركت عظيم سالم سازان آذر با برند كراليچين همچنين افتخار خود مي داند كه در ارائه و فروش انواع خريد اسپند در مشهد در خدمت شما بزرگواران باشد .لطفا جهت كسب اطلاعات بيشتر در مورد خريد شاخ و برگ اسپند-قيمت اسپند در مشهد-قيمت اسپند كيلويي-خواص اسپند نخودي-بهترين اسپند-مركز خريد اسپند در مشهد-قيمت جديد اسپند با ما همراه باشيد. شما هموطنان عزيز مي توانيد با خيال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از خريد اسپند در مشهد  را در شركت عظيم سالم سازان اذر بررسي و انتخاب نماييد و ما نيز به شما خريداران محترم تضمين بالاترين كيفيت محصولات موجود در بازار را خواهيم داد. هدف ما ارائه خدمات برتر از طريق تطبيق صد در صدي كيفيت و كميت محصولات بسته بندي شده با استانداردهاي ايران و بين المللي و همچنين رسيدن به خواست مصرف كنندگان و مشتريان گران قدر مي باشد.

خريد اسپند در مشهد | تا 8 % تخفيف 100% خالص و درجه يك - خريد عمده و جزئي توليد شده توسط شركت عظيم سالم سازان آذر با برند كراليچين مي باشد. محصولات عمده و مهم اين كارخانه عبارتنداز خشكبار - ادويه جات- پودريجات - حبوبات - غلات -قندوشكر - چاي و خريد اسپند در مشهد و خريد شاخ و برگ اسپند-قيمت اسپند در مشهد-قيمت اسپند كيلويي-خواص اسپند نخودي-بهترين اسپند-مركز خريد اسپند در مشهد-قيمت جديد اسپند كه به همراه محصول جديد به نام پول بيبر (pulbiber) مي باشد، توليد پول بيبر (pulbiber)  در ابتدا به طور خاص در انحصار كشور تركيه بود. ما مفتخريم توانسته اييم پول بيبر (pulbiber) را با مدرنترين دستگاه هاي روز دنيا در داخل ايران توليد نماييم.

 

خريد اسپند در مشهد | تا 8 درصد تخفيف 100درصد خالص و درجه يك - خريد عمده و جزئي

اِسپَند، اسفند، اسپند معمولي گياهي است علفي و چندساله از تيره قره‌داغيان كه معمولاً در خاك نمك‌دار مناطق معتدل بياباني و مديترانه‌اي مي‌رويد. به آن سپند، سدابِ سوري، سِداب آفريقايي يا هارمِل هم گفته‌اند. از آنجا كه خوردن آن باعث بيمار يا تلف شدن دام مي‌شود، در شماري از كشورها علف هرز مضر شناخته مي‌شود. استفاده از اين گياه در طب سنتي خاورميانه و شمال آفريقا رايج است. آلكالوئيد موجود در گياه، ازجمله دانه‌ها، توهم‌زا است. احتمالاً به دليل وجود يك بازدارنده مونوآمين اكسيداز.

اسپند اصالتاً گياه بوميِ آسيا است و در خاور ميانه و قسمت‌هايي از آسياي جنوبي، به‌خصوص هند و پاكستان رشد مي‌كند. اين گياه اولين بار در سال ۱۹۲۸ در ايالات متحده و ايالت نيو مكزيكو، توسط كشاورزي كه قصد داشت از اين دانه‌ها رنگ «قرمز ايراني» استخراج كند، كاشته شد.[نيازمند منبع]از آن به بعد اين گياه به‌طور انبوه و گسترش يابنده در آريزونا، كاليفرنيا، مونتانا، نوادا، آرگون، تگزاس و واشينگتن رويش يافت. اين گياه در بسياري از مناطق ايران وجود دارد.

اسپند معمولي گونه‌اي از اسپند است به شكل گياه علفي چندساله به ارتفاع حداكثر ۶۰ سانتي‌متر بي‌كرك و با برگ‌هاي نوك‌تيز به طول حداكثر ۶ سانتي‌متر و داراي بريدگي شانه‌مانند و با تقسيمات خطي و گوشوارك‌هاي كوچك و خطي و اغلب خميدهـ برگشته و گل‌آذين انتهايي و ديهيم تُنُك با گل‌هاي منفرد سفيد و ميوهٔ كروي به قطر حداكثر ۱۰ ميلي‌متر.

ظاهر آن بوته مانند، داراي برگ‌هاي سبز با تقسيمات باريك و دراز و نامنظم است. گل‌هاي آن درشت و داراي كاسبرگ نازك و گلبرگ بزرگ برنگ سفيد مايل به سبز، ميوه آن پوشينه و حاوي دانه‌هاي متعدد برنگ سياه است. در صورت خشكي خاك، ريشه‌هاي اين گياه مي‌توانند تا ۶ متر نفوذ كنند. اين گياه در نيمكرهٔ شمالي از اوائل خرداد تا اوائل شهريور گل مي‌دهد و گل‌هاي آن سفيد رنگ هستند. كپسول‌هاي مدوّرِ حاوي دانه، سه حفره‌اي بوده و حدود پنجاه دانه را در خود نگهداري مي‌كنند.

گل‌ها و مخصوصاً دانه‌هاي اسپند سرشار از آلكالوئيدهاي گروه بتا-كربولين است كه همگي بازدارنده‌هاي مونوآمين اكسيداز هستند؛ به همين دليل خوردن جوشاندهٔ اسپند در اندازه‌هاي كم (۱ الي ۳ گرم) خواص ضدافسردگي و آرام بخش و در اندازه‌هاي زياد (۳ الي ۱۵ گرم) خواص روان گردان دارد. اما به دليل از كار افتادن آنزيم مونوآمين اكسيداز درون كبد توسط آلكالوئيدهاي اسپند، تيرامين موجود در بسياري از مواد غذايي (الكل، پنير، سوسيس و كالباس و اكثر محصولات پروتئيني و لبني، ميوه جات و غذاهاي مانده و …) كه در حالت معمول توسط اين آنزيم شكسته مي‌شود، مي‌تواند باعث ايجاد فشار خون و ضربان قلب بسيار شديد، سردردهاي شديد، شوك، تشنج و در صورت عدم درمان سريع، حتي مرگ شود؛ لذا حداقل از ۴۸ ساعت قبل تا ۴۸ ساعت بعد، بايد از مصرف هرگونه خوراكي حاوي تيرامين به شدت خودداري كرد. برخي از ديگر تداخلات به شدت خطرناك و مرگ‌آور كه مصرفشان بايد حداقل از ۲ هفته قبل قطع شود:

بازدارنده‌هاي بازجذب سروتونين

بازدارنده‌هاي مونوآمين اكسيداز

محرك‌ها نظير آمفتامين‌ها از جمله اكستازي و مت‌آمفتامين

استفاده تاريخي

اسپند دود كردن در ايران تاريخ بسيار كهني دارد و در خراسان ريشه عميقي دارد. در گناباد تا ۵۰ سال قبل زنان اكثر صبح‌ها صبح زود اسپند آتش مي‌زدند و در در ورودي خانه آتش آن را مي‌گذاشتند. دود كردن اسپند در مراسمها و آيين‌ها خيلي جدي تر و مورد توجه بوده‌است از جمله در مراسم عروس كشان – در مراسم برات در مراسم جشنهاي ولادت و تولد و در ساير مناسبتها. اسپند دود كردن در بسياري از كشورها رايج است از جمله در تركيه نيز همانند ايران قپه يا كپسول‌هاي خشك شدهٔ اسپند را تزئئين و براي محافظت از چشم بد در خانه‌ها و داخل ماشين‌ها يا حتي مساجد آويزان مي‌كنند. در مراكش براي محافظت در برابر جن به شدت رواج دارد. در سوريه، عراق، عربستان سعودي، اردن و بسياري كشورهاي ديگر، مانند ايران دانه‌هاي خشك اسپند را براي محافظت از چشم و نظر غريبه‌ها در آتش مي‌ريزند و با خواندن دعاي خاصي كه در هر فرهنگي متفاوت است، دود آن را به سمت خود و اطرافيان و اطراف محل فوت مي‌كنند. اين آيين توسط پيروان مذاهب مختلف از جمله اسلام، زرتشت، مسيحيت، يهوديت و هندوئيسم اجرا مي‌شود. در بعضي از نسخه‌هاي دعاهايي كه در حين اين مراسم خوانده مي‌شود، نام يك پادشاه باستاني زرتشتي به نام نقشابند برده مي‌شود كه گفته مي‌شود او اولين بار اين دعا را از پنج فرشتهٔ نگهبان به نام يزدها دريافت كرده‌است. رسم سوزاندن اسپند در آتش براي دود تطهير دهنده‌اش تا قسمت هندي كشمير هم نفوذ كرده‌است و در آنجا در مراسم عروسي وداها براي دور كردن تاريكي از زندگي جديد عروس و داماد آن را مي‌سوزانند. در مراسم برات در گناباد و بيشتر مناطق خراسان در سر مزار درگذشتگان اسپند آتش زده و بر روي آن نمك مي‌پاشند و آنرا براي چشم زخم همراه با شعري مي‌خوانند. سپند تلخ و نمك شور چشم حسود پر حسد كور …. بعضي از تمدن شناسان معتقدند كه اسپند مي‌تواند همان هوم نام برده شده در اوستا و شاهنامه يا سومه مقدس در ريگ ودا باشد Rigvedic Soma and Avestan Haoma در خراسان دشتهاي وسيع اسپند وجود دارد كه اين گياه معمولاً توسط هيچ حيواني خورده نمي‌شود و صرفاً استفاده دود كردن دارد. .

خواص دارويي:

آنزيم مونوآمين اكسيداز در بدن وظيفه شكستن بسياري از مولكول‌هاي طبيعي مصرفي انسان را دارد؛ يك دستهٔ مهم از اين مولكول‌هاي طبيعي، ايندول آلكالوئيدها هستند. آلكالوييدهاي بتاكاربولين درون اسفند با مهار كردن آنزيم مونوآمين اكسيداز باعث مي‌شوند تا دي‌ام‌تي در مصرف خوراكي نيز اثر خود را نمايان كند. اسپند همچنين باعث طولاني‌تر شدن و شديدتر شدن تأثيرات باقي آلكالوييدهاي فعال مانند سيلوسايبين و ال‌اس‌دي نيز مي‌شود.

در طب سنتي از عصاره‌هاي گياهي اسپند جهت افزايش ترشح شير، دفع ترشح شير، دفع كرم‌هاي روده، درمان روماتيسم، افزايش قدرت جنسي و نيز به عنوان يك مسكن جهت رفع درد معده بكار مي‌رفت.

در تحقيقات آزمايشگاهي كه از عصاره اسپند جهت از بين بردن ميكروب‌ها استفاده شده‌است. عصاره‌هاي حاصل از كالوس خواص ضد ميكروبي در برابر ميكروب‌هايي نظير استافيلوكوكوس اورئوس، اشريشيا كولي و كانديداآلبيكانس را نشان داده‌است.

به تازگي آلكالوييدهاي بتاكاربولين موجود در گياه و دانه‌هاي اسپند به دليل خاصيت ضد تومور (ضد سرطان) آن مورد توجه قرار گرفته‌اند. براي توليد كالوس از جدا كشت‌هاي اسپند معمولاً يك محيط پايه MS كه حاوي هورمون KIN، باشد كافي است، اما همراه كردن يك هورمون اكسيني نظير ۴-D و ۲ و NAA با هورمون KIN باعث افزايش توليد كالوس مي‌گردد. تاكنون هيچ تحقيقي بروي سيستم باززايي نوساقه و ريشه در گياه اسپند صورت نگرفته‌است.

دراين تحقيق بمنظور باززايي گياه اسپند جهت بررسي ارتباط بين مراحل مختلف تمايز و توليد آلكالوئيدها از جدا كشت‌هاي مختلف نهال اسپند و نيز محيط كشت حاوي هورمون BA,KIN و ويتامين تيامين تشخيص داده شد. علاوه بر آن از نظر وجود آلكالوئيدها، كالوس‌هاي تيره و آبدار نسبت به كالوس‌هاي سبز و شفاف بيشترين آلكالوئيدها را دارا بودند. همچنين نوساقه‌ها و كالوس مولد ريشه نيز داراي آلكالوئيدهاي هارمالا بودند. دانه اسفند داراي آلكالوئيدهايي به نام (هارمالين، هارمين، هارمالول) است.

تركيبات شيميايي

گياه اسپند دربردارنده مواد ضد ميكروبي از نوع فلاونوئيدها و آلكالوئيدها مي‌باشد، كه اين مواد در بخش‌هاي مختلف آن (دانه، كالوس و نهال) زياد يافت مي‌شود. از جمله آلكالوئيدهاي مهم آن مي‌توان به هارمين:%۰٫۴۴ هارمالين: %۰٫۲۵ هارمالول و پگانين و آلكالوئيدهاي كينازولين اشاره كرد.

خريد اسپند در مشهد | تا 8 % تخفيف 100% خالص و درجه يك - خريد عمده و جزئي - در اين مقاله در مورد موضوعات خريد شاخ و برگ اسپند-قيمت اسپند در مشهد-قيمت اسپند كيلويي-خواص اسپند نخودي-بهترين اسپند-مركز خريد اسپند در مشهد-قيمت جديد اسپند مختصر صحبت كرديم. در پايان مجددا تاكيد مي نماييم كه ما در شركت عظيم سالم سازان اذر با برند كراليچين تمام تلاش خود را به كار گرفته ايم تا بتوانيم محصولات خود را با كيفيتي برتر در ايران طراحي و توليد نموده و بدون واسطه تقديم مشتريان نماييم. ما مقتدرانه مدعي هستيم تمام قوانين استاندارد هاي ايران و بين المللي را رعايت كرده و سعي داريم در آينده اي نزديك با گسترش بسته بندي انواع بيشتري از مواد غذايي و استفاده از تجهيزات و ماشين الات متنوع تر و بروزتر اروپايي , به درخواست هاي بازار ايران و حتي خارج ايران جامعه عمل بپوشانيم .شما عزيزان مي توانيد با ما با شماره تماس هاي 02166343279 – 09909070811 و دفتر مركزي : 66343279 -021 يا با استفاده از ايميل  info@salemsazanazar.com در ارتباط باشيد.

© 2018 Salem sazan Azar. All rights reserved | Design by google input